İş Sağlığı Hizmetleri

Anasayfa / İş Sağlığı Hizmetleri

İş Sağlığı Hizmetleri

Çalışanlarınızın Sağlığının korunması sayesinde kaliteli, verimli bir üretim süreci elde edebilirsiniz... İLKE BİR OSGB, işyeri hekim ve sağlık personeli kadrolarıyla sizlere gerekli İş Sağlığı Hizmetlerini işletmenin sınırları dahilinde gerçekleştirerek vakit kaybını en aza indirmektedir. 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 15. maddesi gereği, çalışanların maruz kalacakları sağlık ve güvenlik risklerine karşı belirli dönemlerde sağlık tetkik, tarama ve muayenesine tabi tutulması gerekmektedir. İLKE BİR OSGB, işletmelerde çalışan personelin gerekli periyodik sağlık muayenelerini gerçekleştirip iş sağlığı konusunda çözüm ortağınızdır.

İLKE BİR OSGB İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİMİZ

1- İşyeri hekimliği İLKE BİR OSGB İşyeri hekimleri, işletmelerin talepleri doğrultusunda İşyeri Hekimliği Sözleşmeleri yaparak iş sağlığı hizmetlerinde öncelikle işyeri sahasındaki sağlığı olumsuz etkileyen risklerinin tespiti ve bertaraf edilmesi başta olmak üzere tüm çalışanlarınıza yönelik işyeri poliklinik faaliyetlerini ve yasal ve pratik hekimlik uygulamalarını gerçekleştirmektedir.
2- Çalışan Sağlık Tetkikleri ve kontrelleri
3-Çalışan sağlık muayeneleri ve raparloarı tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfındaki işletme çalışanları başta olmak üzere, senede bir kez veya belirli dönemlerde sağlık tetkiklerinin yapılması ve raporlarının alınması zorunlu kılınmıştır. İLKE BİR OSGB, İşyeri hekimleri ve sağlık personelleriyle çalışanlarınızın işe giriş ve periyodik sağlık muayenelerini gerçekleştirip gereken belge ve raporları sizinle birlikte arşivlemektedir.
6331 SAYILI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU
Artık 50 ' nin altında çalışanı olan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli işyerleri de yasa kapsamında... 50'den az çalışanı olan Tehlike ve Çok Tehlikeli Sınıfta yer alan işyerleri 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren yasayı uygulamak zorundadır. İLKE BİR OSGB olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun işletmenizde uygulanmasından biz sorumlu olalım... İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili tüm yasal zorunluluklarınızı çözelim siz rahat edin...